Dodano: 2018-03-12, Podsumowanie XIX Edycji Wolsztyńskiej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej Halowej Sezon 2018

Zakończyły się rozgrywki ligowe Wolsztyńskiej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej – Sezon 2018 organizowanej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wolsztynie. Mistrzem I ligi została drużyna JKF Polska, która zwyciężyła w rozgrywkach Wolsztyńskiej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej Halowej. Tytuł wicemistrza wywalczył zespół Dana-Bud, który dzielnie walczył o zwycięstwo w lidze. Ostatnie miejsce na podium zajęła drużyna Matexu, która w ostatniej kolejce zaprzepaściła srebrny medal. Na czwartej pozycji uplasował się Belferek zmagający się w tym sezonie z problemami kadrowymi. Piąte miejsce przypadło zaś ponownie drużynie FC Koper, która cały sezon rozegrała na równym poziomie. Na 6 miejscu drużyna Wokas Team potrafiąca walczyć z drużynami z czołówki jak również ulec słabszym w lidze. Na siódmej pozycji rozgrywki zakończył beniaminek Biuro Orlikowski, który po dobrym początku sezonu w drugiej rundzie radził sobie dużo gorzej.. Ostatnie bezpieczne w tabeli 8 miejsce zajął ubiegłoroczny mistrz naszej ligi Nordan, który cały sezon walczył o utrzymanie i mimo utrzymania w I lidze, wydaję się, że nie spełnił swoich oczekiwań. Przedostatnie miejsce przypadło GWP, dla którego I liga okazała się za mocna  w tym sezonie. Ostatnie 10 miejsce z zaledwie 1 punktem na koncie zajęła drużyna KM-CAR. W przyszły sezonie obie  te ekipy zobaczymy w II lidze. Najlepszym strzelcem pierwszej ligi został Mateusz Wawrzyniak (Biuro Orlikowski) z 26 zdobytymi bramkami w trakcie całego sezonu. W klasyfikacji fair – play I-ligowców zwyciężyła drużyna GWP.

W II lidze pierwsze miejsce zajął zespół Wyborni, którzy wywalczyli awans do przyszłorocznych rozgrywek I ligowych. Z drugiego miejsca promocję do I ligi w zapewniała sobie drużyna Omnibus „16”, która potrafiła zagrać z każdym dobre zawody. Na trzecim miejscu rozgrywki zakończyła drużyna Petardy Zatorze, która bardzo dobrze raziła sobie na zapleczu I ligi i do końca walczyła o awans. Czwarte miejsce wywalczyła drużyna FC Myste ŁaŁe, grający cały sezon na przyzwoitym poziomie choć momentami brakowało doświadczenia i chłodnej głowy. Piąte miejsce przypadło zespołowi Zupy z Paczki, który przez cały sezon grał bardzo nierówno. Szóste miejsce wywalczyła drużyna Gazilla, która potrafiła zaskoczyć kilka drużyn w trakcie sezonu. Na siódmej pozycji rozgrywki zakończył zespół Archi-Graf grający w tym sezonie poniżej swoich oczekiwań i będzie musiał walczyć o lepszy wynik w kolejnym sezonie. Najbardziej bramkostrzelnym zawodnikiem został Sławomir Wiśniewski z drużyny Zupa z Paczki zaliczając 21 trafień w sezonie. W klasyfikacji fair – play II-ligowców zwyciężyła drużyna Zupa z Paczki.

Na koniec sezonu tradycyjne rozegrany został Puchar Ligi, który rozgrywany był w dwóch rundach 10 i 11 marca 2018 roku na MSS Świtezianka. Zwycięzcą Pucharu Ligi w sezonie 2018 okazała się drużyna Dana-Bud pokonując po zaciętym finale GWP 3:1.