Dodano: 2015-03-16, Zakończenie XVI edycji WALPNH - 2015

Zakończyły się rozgrywki ligowe Wolsztyńskiej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej – Sezon 2015 organizowanej przez MOSiR Wolsztyn. Mistrzem I ligi został Belferek, który obronił tytuł i zwyciężył w rozgrywkach Wolsztyńskiej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej Halowej. Tytuł wicemistrza wywalczył zespół Matex. Ostatnie miejsce na podium zajęła drużyna Nordanu, który po znakomitej I rundzie mocno obniżył loty w rundzie rewanżowej. Na czwartej pozycji uplasował się JKF Polska, która dzielnie radziła sobie w tym sezonie podczas zmagań I ligi. Piąte miejsce przypadło drużynie Wokas Team, która cały sezon rozegrała na równym poziomie i uplasowała się w środku tabeli. Na szóstej pozycji rozgrywki zakończył FC Koper, który fatalnie rozpoczął sezon i potrzebował dużo czasu aby wrócić do formy przez co nie mógł nawiązać walki z czołówką. Na 7 miejscu drużyna Speedex potrafiąca walczyć z drużynami z czołówki ale zagubiła się gddzieś w tym sezonie. Ostatnie bezpieczne w tabeli 8 miejsce zajęło nieobliczalne GWP, który mimo utrzymania w I lidze, wydaję się, że nie spełnił swoich oczekiwań. Dwa ostatnie miejsca przypadły drużyną Księgarz DANA-BUD – 9 miejsce i Gazilla – 10 miejsce, które okazały się za słabe na I ligę i w przyszły sezonie zobaczymy je w II lidze. Najlepszym strzelcem pierwszej ligi został Radosław Matysik (FC Koper) z 29 zdobytymi bramkami w trakcie całego sezonu. W klasyfikacji fair – play I-ligowców zwyciężyła drużyna JKF Polska.

W II lidze pierwsze miejsce zajął zespół Liamx, który powraca do I ligi po spadku. Awans z drugiego miejsca do I ligi zapewniała sobie drużyna Petardy Zatorze, która wspierana co mecz grupą swoich zagorzałych fanów potrafił zagrać z każdym dobre zawody. Na trzecim miejscu rozgrywki zakończyła drużyna Omnibusa, która bardzo dobrze raziła sobie na zapleczu I ligi. Czwarte miejsce wywalczył zespół Dakpol, który przez cały sezon grał bardzo nierówno. Piąte miejsce przypadło zespołowi Ekipa z Wolsztyna, który po raz pierwszy brał udział w rozgrywkach ligowych. Szóste miejsce wywalczyła drużyna Biuro Orlikowski, w którego szeregach znajduję się dwóch najlepszych strzelców II ligi, co jednak nie wystarczyło aby zająć wyższe miejsce w lidze. Na siódmej pozycji rozgrywki zakończył zespół Genewa, który był nieobliczalny i potrafił nawiązać walkę z czołówką. Na ósmym Zupa z Paczki będąca w tym sezonie w bardzo słabej formie. Przedostatnie miejsce w II-ligowej tabeli przypadło Elektorparkowi, który zaliczył słaby sezon. Dziesiąte miejsce zajął Leśnik Świętno, który nie potrafił nawiązać walki z innymi zespołami. Najbardziej bramkostrzelnym zawodnikiem został Mateusz Wawrzyniak z drużyny Biuro Orlikowski zaliczając 28 trafień w sezonie.           W klasyfikacji fair – play II-ligowców zwyciężyła drużyna Limax-u.

Na koniec sezonu tradycyjne rozegrany został Puchar Ligi, który rozgrywany był w dwóch rundach 8 i 15 marca 2015 roku na MSS Świtezianka. W dniu 15 marca 2015 o godzinie 17:00 odbyło się również uroczyste zakończenie i podsumowanie XVI edycji Wolsztyńskiej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej Halowej – sezon 2015.

Podsumowanie XVI edycji Wolsztyńskiej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej Halowej - 2015